ANGIELSKI W PRZEDSZKOLU AKADEMICKIM

W Przedszkolu Akademickim program nauczania języka łączy kilka metod nauczania:

• Total Physical Ressponse (TPR): nauczanie języka przez ruch, metoda reagowania całym ciałem opracowana przez dr. Jamesa Ashera porównywalna z uczeniem się przez dziecko języka ojczystego.
  • Language immersion: metoda polega na uczeniu dzieci różnych obszarów dydaktycznych w j.angielskim (matematyka, przyroda).
  • Komunikacja z innymi krajami: w ramach projektu „Say Hello to the world” dzieci kontaktują się przez Skypa ze swoimi kolegami w całej Europie.
  • Poznajemy kulturę anglosaską- w ramach projektu „ Customs and traditions” przybliżanie dzieciom kultury i zwyczajów krajów anglosaskich.
  • Storytime: czytanie bajek w j.angielskim w przytulnej poduchowej atmosferze.
  • Super Simple Learning-Metoda Super Simple Learning polega na nauczaniu języka angielskiego przez muzykę, śpiew i zabawy ruchowe. Została opracowana w Japonii (2005) przez nauczycieli języka angielskiego z Kanady i USA. Tej skutecznej metodzie zaufało miliony rodziców i nauczycieli na całym świecie.
  • Wykorzystanie najnowszych technologii podczas nauki –wykorzystanie tablic interaktywnych, prezentacji multimedialnych oraz gier językowych
  • Stała współpraca z wydawnictwem Macmillan oraz Pearson oraz wykorzystanie programu nauczania języka angielskiego zgodnego z Podstawą programową wychowania przedszkolnego Magdaleny Appel, Joanny Zarańskiej oraz Ewy Piotrowskiej z dnia 14 lutego 2017 r.