Zajęcia rozwijające zainteresowania:

KUCHCIKOWO

Kuchcikowo to zajęcia, gdzie mali kucharze i kuchareczki odkrywają swoje kulinarne pasje przygotowując smaczne i zdrowe potrawy: sałatki owocowe, desery, przekąski. Zajęcia odbywają się we wszystkich grupach wiekowych. Na podstawie prostych i bezpiecznych w przygotowaniu przepisów kulinarnych uczymy najmłodszych, jak zdrowo i smacznie przygotować posiłek, dobrze się przy tym bawiąc. Zajęcia dają dzieciom wiele satysfakcji. Uczą współpracy w grupie, są okazją do kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych. Przedszkolaki poznają nowe smaki, uczą się podstawowych technik kulinarnych i stosowania w praktyce zasad bezpieczeństwa w kuchni. Kulinarne zabawy wspomagają rozwój intelektualny dziecka, rozwijają mowę oraz sprawność manualną i precyzję ruchów.

MALI ODKRYWCY

Mali odkrywcy to zajęcia, których zadaniem jest stwarzanie warunków stymulujących aktywność badawczą dzieci. Ważnym zadaniem zajęć doświadczalnych „Mali odkrywcy", jest rozwijanie zainteresowań, wyjaśnianie zjawisk przyrodniczych. Podczas spotkań dzieci tworzą „minilaboratorium", w którym odbywają się eksperymenty i doświadczenia. Uczą się obserwować otaczający świat korzystając z różnych pomocy służących do poznawania świata.