Sensoplastyka ®

Zajęcia rozwojowe będące połączeniem zabawy plastycznej z doświadczeniami polisensorycznymi. Mnogość faktur, konsystencji, zapachów i cała paleta ekologicznych barw wpływa na wszystkie zmysły jednocześnie. Kreatywne brudzenie i kolorowy bałagan jest okazją do rozwijania przez dziecko samodzielności, kreatywności, naturalnej ciekawości. Czasami warto dostarczyć dzieciom materiały i zostawić je bez żadnego planu, bez instrukcji obsługi, bez oczekiwań, jak powinien wyglądać efekt końcowy. Zajęcia Sensoplastyka® pozwalają dzieciom eksperymentować i działać po swojemu, nauczyciel nie ingeruje w ich pomysły, aby móc obserwować jak nawzajem się inspirują, przejmują inicjatywę i urzeczywistniają to, co mieści ich wyobraźnia.
Aby nie zakłócić naturalnego procesu spontanicznej aktywności twórczej podczas zajęć dziecko pracuje w ubraniu przeznaczonym do brudzenia.