Pomoc psychologiczna w Przedszkolu Akademickim

Zajęcia grupowe z psychologiem przedszkolnym w grupach starszych prowadzone są w oparciu o program własny zatytułowany „Z Emocjami na Ty" stworzony na podstawie książek Wojciecha Kołyszko i Jovanki Tomaszewskiej oraz pozycji „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach dla dzieci".

W młodszych grupach zajęcia wspierające rozwój społeczno – emocjonalny dotyczą takich zagadnień jak: rozpoznawanie i nazywanie emocji, samokontrola, wzmacnianie pewności siebie, budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby. Zajęcia mają również na celu rozwijanie kompetencji społecznych takich jak umiejętność czekania na swoją kolej, przepraszania, koleżeńskich zachowań w stosunku do innych dzieci, szacunku dla starszych, tolerancji.

Zapraszamy również do lektury gazetki ściennej przeznaczonej dla Rodziców, poruszającej tematy związane z wychowaniem i rozwojem przedszkolaków.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, pytań zapraszamy do osobistego kontaktu z psychologiem na terenie przedszkola.